Nazwa (firma) i adres zamawiającego:
POLTEGOR-INSTYTUT Instytut Górnictwa Odkrywkowego, ul. Parkowa 25, 51-616 Wrocław
Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony.
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie badawczej studni ze zbieraczami poziomymi ujmującej czwartorzędowy poziom wód podziemnych w Bardo.
Rodzaj zamówienia: roboty budowlane
Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane w rozumieniu ustawy Pzp, polegające na wykonaniu badawczej studni ze zbieraczami poziomymi, ujmującej czwartorzędowy poziom wód podziemnych w Bardo.
2. Przedmiot i zakres prac obejmuje wykonanie otworu studziennego nr S-l w miejscowości Bardo - działka 75/1 wiertnicą systemem na sucho okrętnie lub metodą studniarską do głębokości 10,5 m ppt o średnicy 1600 mm dla zabudowy studni szybowej o średnicy ok. 1500 mm, osadzonej w rumoszu skalnym. Zabudowę studni szybowej należy wykonać z rur stalowych ze stali niskowęglowej, grubość ścianki min. 8,8 mm z zabezpieczeniem antykorozyjnym dwustronnym powłoką epoksydową z atestem higienicznym PZH. Zamiennie studnię można wykonać z rur nie tylko stalowych, lecz z powłoką odporną na korozyjność alkaliczną i kwasową wody (pH 6,5-9,0) lub żelbetowych, polietylenowych (PE) lub z żywicy poliestrowej wzmacnianej włóknem szklanym (GRP) o odpowiedniej średnicy pod warunkiem uzyskania zgody Nadzoru Autorskiego i Inwestorskiego. Dolną część rury szybowej na wysokości 500 mm należy wykonać z otworami lub szczelinami o szerokości min. od 2 mm do max 10 mm w odległości symetrycznej na obwodzie rury.
Sumaryczna powierzchnia otworów stanowić ma ok. 10 % przekroju rury.
Dno studni szybowej po oczyszczeniu z osadu i zainwentaryzowaniu należy wypełnić trzema warstwami odpowiedniego sorbentu; piaskowo-żwirowego o grubości 0,5 m każdej warstwy, wskazanego w projekcie. Górną część rury szybowej należy wyprowadzić do wysokości minimum >1,0 m powyżej poziomu terenu i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych tymczasową pokrywą. Na głębokości 7 m zlokalizowppt należy ułożyć i włączyć do studni badawczej dwa dreny szczelinowe o długości po 15 m każdy, średnicy zewnętrznej 225 mm z rur filtrowych PCV-U ze szczeliną min 3 mm i max 5 mm i okładziny filtrowe IGO o średnicy 230/283 mm w odcinkach 1.0 metrowych, dostarczone przez Poltegor - Instytut Wrocław. Dreny i rury okładzinowe należy układać ze spadkiem 0,5% w 3 warstwowej obsypce sorbentowej. Końcówki rur drenarskich DN 200 w studni /wewnętrzne/ należy wyposażyć w zasuwy wodociągowe kołnierzowe, płaskie DN200 PN 10 z trzpieniem o długości 4,5 m zamocowanym do ścianki studni szybowej. Końcówki rur drenarskich DN200 /zewnętrzne/ należy wyposażyć w zaślepki końcowe z gwintem i przewody odpowietrzające z rury PE DN 50 z zaworem kulowym DN50 wyprowadzone na powierzchnię terenu do skrzynki żeliwnej hydrantowej. Roboty ziemne przy wykonywaniu studni ze zbieraczami drenarskimi wykonywane będą w wykopach otwartych i (lub) obudowanych grodzicami stalowymi do wymaganej głębokości. Nadwyżki ziemi z wykopów należy w uzgodnieniu z nadzorem inwestorskim rozplantować na terenie działki nr 75/1. Szczegółowy zakres prac oraz technologia wykonania robót określone zostały w opisach technicznych dokumentacji prac geologicznych, przedmiarze robót i niniejszej specyfikacji. Wszelkie zmiany w konstrukcji studni badawczej, wynikające ze stwierdzonych warunków hydrogeologicznych, zależą od decyzji nadzoru geologicznego Inwestora. Obszar projektowanych robót geologicznych studni badawczej S-l zlokalizowany jest w miejscowości Bardo na terenie powiatu Ząbkowice Śląskie w województwie Dolnośląskim. Teren robót znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej na działce nr 75/1 należącej do Gminy Bardo w użytkowaniu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowej Rudzie Sp. z o.o. na cele ujęcia wody. Dojazd z drogi utwardzonej asfaltowej, teren ogrodzony. Na dysponowanie nieruchomością na cele wykonania robót geologicznych ZWiK Sp. z o.o. w Nowej Rudzie i Poltegor-Instytut we Wrocławiu posiadają odpowiednie porozumienia i zezwolenia.
UWAGA: Zamawiający nie wyklucza zmiennej warstwy gruntów oraz zmiennego poziomu wód gruntowych. Należy spodziewać się wystąpienia wód gruntowych na głębokości 1,0-3,5 m ppt. Wykonawca musi przewidzieć wybór sposobu odwodnienia w oparciu o powszechnie stosowane technologie. Sposób odwodnienia ustalany ma być na budowie. Ryzyko pojawienia się wód gruntowych na głębokości 1,0 - 3,5 m ppt stanowi ryzyko wykonawcy, które musi on skalkulować w cenie oferty. Na głębokości poniżej 3,5 m ppt należy przyjąć stałe występowanie wód gruntowych, wymagające odwodnienia. Wykonawca prowadzi każdorazowo odwodnienia wykopów przy wysokim poziomie wód gruntowych Wykonawca ma swobodę wyboru sposobu odwadniania, jednak zobowiązany jest wybrany sposób uzgodnić na budowie w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia i faktycznych okoliczności gruntowo-wodnych. Tak więc wykonawca zaproponuje sposób odwadniania adekwatny do zaistniałej sytuacji. Mogą być to metody mieszane łączące zastosowanie jednocześnie więcej niż jednej metody odwadniania.
3. Zakres robót obejmuje również wykonanie przez Wykonawcę wszelkich robót towarzyszących i prac związanych z zapewnieniem wymogów BHP i ppoż.
Przewiduje się udzielenie zamówień uzupełniających: nie.
Wspólny Słownik Zamówień (CPV): 45.00.00.00-7.
Zamówienie podzielone jest na części: nie.
Dopuszcza się składanie ofert wariantowych: nie.
Termin wykonania zamówienia: Rozpoczęcie: 26.11.2014 r.
Kryteria oceny ofert i ich znaczenie: Cena - 70%; Termin wykonania - 30%
Termin i miejsce składania ofert: 19.11.2014 godzina 10:00, miejsce: POLTEGOR-INSTYTUT Instytut Górnictwa Odkrywkowego, ul. Parkowa 25, 51-616 Wrocław.
Ogłoszenie o zamówieniu:
- zostało zamieszczone 3 listopada 2014 roku w Biuletynie Zamówień Publicznych: Numer ogłoszenia: 230689 - 2014 oraz na stronie internetowej http://tryby24.pl/ogloszenia/instytut_st.htm
Załączniki:
Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty